Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Dolnośląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: alergie i tajemnicze kwasy

21.02.2012, Kluby zdrowia

O optymizmie, ruchu i zdrowej diecie była mowa podczas ostatniego spotkania Klubu Zdrowia w Warszawie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). W siedzibie warszawskich adwentystów spotkali się miłośnicy zdrowego stylu życia, którzy wysłuchali prelekcji pod tytułem Alergie i tajemnicze kwasy.

Żyjemy w pośpiechu. Nie mamy czasu na dobry sen, odpoczynek, ruch na świeżym powietrzu czy zwracanie uwagi na to, co jemy. To wszystko sprawia, że nasz organizm prędzej czy później daje znać o sobie – zaczynamy chorować i zapadać na alergie.

Podczas wykładu 18 lutego mowa była zwłaszcza o niekorzystnym wpływie zakwaszenia organizmu.
                
– Zbyt dużo kwasów może wywoływać alergie – mówi Marcin Anielski, prelegent. – Produkty kwasotwórcze to na przykład alkohol, kawa, wieprzowina czy żółty ser. Powinniśmy ich unikać. Zupełnie inne, bo zasadotwórcze, a więc korzystne działanie mają brokuły, ogórki, algi czy soki owocowo-warzywne.   

Uczestnicy byli zaskoczeni, że ocet może powodować nadciśnienie. Ponadto w ramach degustacji zdrowych potraw furorę zrobiła duszona cebula z chlebem razowym.

Omawiany temat został opracowany na podstawie książki Alergia pokarmowa wydanej przez Fundację „Źródła Życia”. Fundacja sprawuje patronat merytoryczny nad zajęciami klubu.     

Spotkania Klubu Zdrowia w Warszawie odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 16.15 w siedzibie warszawskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Foksal 8, gdzie jednocześnie mieści się siedziba filii ChSCh. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
36 2030 0045 1110 0000 0270 6630

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:
WSPÓŁPRACUJEMY Z:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij