Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Dolnośląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Jak Legnica dba o zdrowie?

31.05.2012, EXPO Zdrowie

Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć w niedzielę, 27 maja w okolicach legnickiego rynku, gdzie odbyła się wystawa EXPO Zdrowie. Celem tej ekspozycji było uświadomienie, jak groźne są choroby cywilizacyjne (m.in. nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca, nadwaga, osteoporoza) i jak łatwo można im zapobiegać, stosując dosłownie kilka prostych zasad.

Na 12 stoiskach 30 wolontariuszy badało uczestnikom m.in. poziom cukru i cholesterolu oraz mierzyło ciśnienie. EXPO Zdrowie w Legnicy cieszyło się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem, w imprezie wzięło udział około 250 osób. Zarejestrowano 200, jednak później skończyły się karty wyników i próbki do pomiaru cholesterolu.

– Więc mierzyliśmy ciśnienie, rozmawialiśmy, robiliśmy wszystko, co nie wymagało sprzętu – opowiada Alicja Filończyk, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy, która wraz z lokalnym Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego była organizatorem wystawy. – Zainteresowanie było ogromne, do wieczora mieliśmy ręce pełne roboty. Ludzie pytali o następną wystawę tego typu. Największe powodzenie miała zdrowa żywność i wegetariańskie przepisy. Ogólnie było świetnie. Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i chętni do powtórki takiej imprezy. Świetne nastroje, uśmiechy i życzliwość ze strony ludzi dodawały otuchy i wigoru wszystkim wolontariuszom. Ludziom trudno było uwierzyć, że to wszystko jest za darmo.

Wystawy EXPO Zdrowie znane są na świecie od 30 lat. W Polsce realizowane są od 2010 roku.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
36 2030 0045 1110 0000 0270 6630

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:
WSPÓŁPRACUJEMY Z:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij