Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Dolnośląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Ciastko za pomoc powodzianom

29.06.2010, Pomoc powodzianom

Sernik, jabłecznik, piernik, ciasto biszkoptowe z owocami, rogaliki drożdżowe to tylko niektóre ze smakołyków, które można było otrzymać w zamian za pomoc pieniężną przekazaną na rzecz powodzian w Jeleniej Górze. Oryginalną zbiórkę dla poszkodowanych przez żywioł zorganizowali wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

- Nie była to pierwsza tego typu akcja – mówi Alicja Lepak-Bogdańska, kierowniczka filii ChSCh w Jeleniej Górze. – Wcześniej w podobny sposób zbieraliśmy pieniądze na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Ludzie chętniej ofiarowują datki, jeśli mogą otrzymać coś w zamian – podkreśla.

Sześciu wolontariuszy kwestowało niedzielę, 13 czerwca przy wejściu do parku na Placu Piastowskim. Ponieważ pogoda dopisała, przez punkt, w którym prowadzono akcję, przewinęło się wielu spacerowiczów. Przechodniom bardzo spodobał się pomysł oryginalnej zbiórki. Za kawałek ciasta chętnie wrzucali pieniądze do przygotowanej puszki. Zebrano w sumie ponad 980 zł.

- Bardzo zadowoleni z kwesty byli młodzi wolontariusze, którzy doskonale sprawdzają się w tego typu przedsięwzięciach – mówi Alicja Lepak-Bogdańska.

ChSCh w całej Polsce prowadzi różnorodne działania z myślą o osobach poszkodowanych w tegorocznym kataklizmie. Dla filii z Jeleniej Góry nie były to pierwsze kroki w zakresie pomocy powodzianom. W zeszłym roku jeleniogórscy wolontariusze włączyli się bowiem w akcję na rzecz ofiar powodzi z gminy Mysłakowice. Przy współpracy z zarządem ChSCh przekazali im wówczas m.in. odzież, środki czystości oraz sprzęt AGD.

Pomóż pomagać tym, których dotknęła tragedia. Zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
ul. Żeromskiego 3
50-321 Wrocław

Nr konta bankowego:
36 2030 0045 1110 0000 0270 6630

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:
WSPÓŁPRACUJEMY Z:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij